Peste o luna se face un an de cand sunt in "lumea N21".
Fascinant !!!
Dincolo de calitatea incontestabila a produselor amway, programul de pregatire N21 este fabulos. Am invatat intr-un an cat in tot timpul petrecut in anii lungi de scoala.
Interesant, sau ce ???
Atat m-am opus (avusesem o experienta neplacuta in trecutul indepartat), atat de inchisa am avut mintea, incat am fost la un fir de pana de porumbel sa ratez "intalnirea". Mi se parea ca "oamenii amway" incearca sa-mi spele creierul, iar eu eram tare pe pozitie. Am fost foarte aproape sa nu ma poata clinti nimeni din putinatatea mintii mele.
La multe insistente ( ma rog, ii faceam prietenei mele o favoare...) am inceput sa citesc o carte pe care mi-a dat-o intr-o seara. Cata tenacitate in a deschide ochii unui om...
Era "Tata bogat, tata sarac. Educatia financiara in familie" scrisa de Robert Kiyosaki. M-a dat peste cap tot ce am citit. Am terminat-o repede si i-am cerut tot ce mai avea scris de acest om.
„Principalul motiv pentru care oamenii se lupta cu dificultatile financiare este acela ca au trecut prin scoala fara sa invete nimic despre bani. Rezultatul este ca invata sa lucreze pentru bani… dar nu invata niciodata sa puna banii sa actioneze pentru ei.“, Robert T. Kiyosaki Stiati asta? Eu cred ca stiam, dar nu constientizam.
Mi-au trecut repede prin minte toti anii de scoala; eu am terminat un liceu economic, sectia contabilitate :))) Misto, nu ???
In toti anii nimeni nu ne-a facut educatie financiara de adevaratelea, nimeni nu ne-a invatat despre puterea gandului, despre perseverenta, consecventa si VISE. Pe unele din ele le intuiam, erau acolo jos in minte, abia prizarite; invatate prin metoda "luat peste bot".
Acum citesc o alta carte "Totul depinde de tine" scrisa de Thomas B.Smith. Si-mi place ceva la nebunie; e o poezie scrisa nu de el, dar de care el se foloseste pentru a fi mai limpede; am sa scriu doar cateva randuri din ea:
"Trebuie sa avem VIZIUNEA DE A NE VEDEA potentialul
Si CREDINTA DE A CREDE ceea ce vedem;
Apoi CURAJUL DE A ACTIONA cu convingere,
Pentru a deveni ceea ce Dumnezeu NE-A FACUT sa fim !
Astfel, sa ai puterea si curajul
De a cuceri ORICE alegi;
Cel ce NICIODATA NU INCEPE
Este sortit sa piarda PE VECI! "
Heartsill Wilson
Din punctul meu de vedere ECHIPA din care faci parte este extrem de importanta. Sunt atat de norocoasa !!!Eu sunt in "linia" Janos Demeter - Catalin Caras - Germina Botezatu.
Acum, dupa intelegerea mecanismului (cat de cat...), as vrea sa am capacitatea sa fac pe toata lumea din jurul meu sa priceapa beneficiile fabuloase ale acestui sistem de consultanta. Dar inteleg cand ei nu inteleg, pentru ca si eu am fost ca ei.
Doar ca eu am avut noroc!!!